Поддержка данного сайта приостановлена, в связи с разработкой нового более информативного и удобного для Вас!

     +38(093) 988 33 70

+38(066) 659 30 31


Світлодіодні освітлювальні пристрої. ПРО ВПРОВАДЖЕННЯ МЕТОДИЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО КЛАСИФІКАЦІЇ ОКРЕМИХ ТОВАРІВ ЗГІДНО З ВИМОГАМИ УКТЗЕД. ПУНКТ 54. 05.03.2013 р. N 11.1/2-16.2/2165-ЕП

З метою впорядкування класифікації певних пристроїв на LED світлодіодах (освітлювальні та візуальні пристрої) інформуємо про наступне.
Термін "лампа" у сучасній українській мові означає прилад для освітлення, що має різний вигляд i різну будову. Таким чином цей термін може позначати як освітлювальний пристрій певної конструкції (наприклад, настільна лампа), так i прилад, здатний перетворювати ті чи інші фізичні або хімічні процеси у світлове випромінювання (наприклад, газорозрядна лампа, світлодіодна лампа).
Світлодіод - це напівпровідниковий прилад, що перетворює електричний струм в світлове випромінювання.
Таким чином, термін світлодіодна лампа (англ. LED lamps) іноді може застосовуватись у торгівлі як для позначення окремого конструктивного елемента (діода), так i для найменування готового виробу, призначеного для освітлювання.
Класифікація світлодіодів здійснється у товарній позиції 8541 за умови, якщо вони являють собою окремі конструктивні елементи, що є напівпровідниковими приладами, які використовуються у подальшому виробництві тих чи інших пристроїв (Мал 1,2).


(Мал.1,2)

Якщо товар являє собою готовий виріб, який складається з будь-якої кількості діодів як джерела світла та інших компонентів, які забезпечують їх функціонування, то такий товар не розглядається у цій товарній позиції.
На даний час широко застосовуються пристрої на основі LED технологій в галузі автомобілебудування.
Зокрема, денні ходові вогні (DRL - від англійського daytime running lights) являють собою світлодіодні лампи, які використовуються тільки в денний час для поліпшення видимості автомобіля водіями інших транспортних засобів та пішоходами. (Мал.3)


(Мал.3)

Такі пристрої мають класифікуватись у товарній позиції 8512 як "Обладнання електроосвітлювальне або сигналізаційне, що використовується у транспортних засобах" згідно вимог УКТЗЕД.
Також слід зазначити, що лампи внутрішнього освітлення, призначені для автомобілів, такі як плафони (лампи для стелi), стінні лампи, лампи освітлення підніжки, лампи сигналізації положення дверей тощо, в яких використовуються світлодіоди, включаються до товарної позиції 8512згідно УКТЗЕД.
Діодні лампи, з цоколем класифікуються у товарній позиції 8543 згідно з УКТЗЕД як "Машини та апаратура електричні, що мають індивідуальні функції, в іншому місці групи 85 не описані або не зазначені", (Мал 4,5).


(Мал. 4,5).

У разі, якщо освітлювальне обладнання на основі LED технологій є закінченим виробом i оснащене вимикачами, тримачами, штепселями, трансформаторами тощо, воно має класифікуватися згідно з вимогами УКТЗЕД у товарній позиції 9405, (Мал.6,7).


(Мал.6,7)

Світлодіодні стрічки представляють собою гнучку тонку друковану плату великої довжини на котрій впаяні з одного боку діоди та резистори, а з іншого боку наявна самоклейна основа. Такі стрічки у разі необхідності (для зручностi) розрізаються на сегменти біля місць для спаювання. Для підключення такої стрічки потрібен блок живлення та контролер. Хоча такі вироби i є незакінченими, проте вони вважаються такими, в які умонтоване джерело світла i мають класифікуватися у товарній позиції 9405, (Мал.7,8).


Мал (7, 8)

Сайт создан на Setup.ru Создать сайт бесплатно